روز عاشقان کتاب

روز جهانی عاشقان کتاب

روز 9 اگوست برابر با 19 مرداد ماه روز جهانی عاشقان کتاب نامگذاری شده است . این روز فرصتی مناسب برای علاقه مندان به مطالعه و دوست داران کتاب است .

فهرست مطالب این مقاله

کتاب با افزایش سطح دانش و آگاهی نقش مهمی در شکل دادن به شخصیت انسان ، ایجاد خلاقیت و نوآوری دارد . کتاب با ارائه راه حل های درست برای مشکلات می تواند یک دوست وفادار در هدایت انسان به سمت موفقیت و پرورش ذهن برای خلاقیت باشد . به همین خاطر روز 9 اگوست برابر با 19 مرداد ماه روز جهانی عاشقان کتاب نامگذاری شده است . این روز فرصتی مناسب برای علاقه مندان به مطالعه و دوست داران کتاب است . روز جهانی عاشقان کتاب هر سال در سراسر جهان با  هدف ترویج فرهنگ مطالعه با جشن ها و مراسم های بسیاری برگزار می شود. 

تاریخچه روزجهانی عاشقان کتاب 

کتاب‌ها ، آثاری علمی و هنری‌ هستند که با ترویج اندیشه‌های نو به گونه‌ای شگفت‌انگیز ، زاینده  نوآوری و تولید کننده دانش جهانی هستند و به عنوان دوست انسان گفتگوی میان فرهنگ‌ها را تسهیل می‌نمایند. عشق به کتاب و مطالعه کردن علاوه بر پر کردن اوقات فراغت دروازه ای برای ورود به فرهنگ ، صلح و دوستی ، دانش و خلاقیت است . در واقع کتاب ، دوستی وفادار با دانش بالا است که در هدایت انسان در مسیرهای دشوار به سوی موفقیت نقش مهمی دارد . به عبارتی دیگر نیز می توان گفت کتاب رسانای علم ، عشق و صلح است . 

بنابر گزارش نشریه سیوکس سیتی ژورنال برای اولین بار آمریکایی ها با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی روز 9 آگوست را به عنوان روز عاشقان کتاب نامگذاری کردند . این روز یک روز ملی در تقویم کشور آمریکا است که بعد از آن به نقاط دیگر جهان نیز سرایت کرد. 

برخی از مراسم های روز جهانی عاشقان کتاب

معرفی کتاب های مفید به یکدیگر

 یکی از مراسم هایی که در روز عاشقان کتاب انجام می شود، معرفی کتاب های خوانده شده است. در این روز مردم کتاب هایی را که خوانده اند و به نظرشان جالب یا برایشان مفید بوده  را به همدیگر معرفی می کنند .

خواندن کتاب های جدید

 در این روز علاقه مندان به کتاب درباره کتاب های جدید و یا خوانده شده حرف می زنند و در جمع هایی که هستند قسمت هایی از کتابهای مورد نظر خود را خوانده  و یکدیگر را به خواندن کتاب های جدید تشویق می کنند.

راستی عنوان آخرین کتابی که شما خوانده اید چه بوده است ؟ 

شما در روز عاشقان کتاب کدام کتاب را به دوستداران کتاب پیشنهاد می دهید ؟

هدیه دادن کتاب 

از دیگر اقدامات در روز عاشقان کتاب  ، هدیه دادن کتاب به دوستان و تشویق آنها به خواندن کتاب است.

در آخر

عشق به کتاب و مطالعه کردن  با افزایش سطح علم و دانش می تواند بسیاری از نگرانی ها را از انسان دور کند و به ایجاد خلاقیت و نوآوری و رشد سطح علمی و فرهنگی جامعه کمک کند . با توجه به فرا رسیدن روز جهانی عاشقان کتاب و برخی از رسوم در این روز از جمله هدیه دادن کتاب به یکدیگر و یا خواندن کتابهای جدید ، انتشارات شایان نمودار با هدف گرامیداشت این روز و همچنین تشویق و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در نظر دارد از بامداد سه شنبه 18 مرداد تا ساعت 12 شب همان روز کلیه کتابهای خود را با تخفیف ویژه 25 درصدی به علاقه مندان ارائه نماید.  

مقالات دیگر شایان نمودار

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من